buia

Sportul Snagov – UTA 2 – 1 (0 – 0)

Snagov: Iacob – Vlădoiu, Lică, Ilie, Stancu – Valentin Bărbulescu, Borțoneanu, Gîț – Buia, Dănălache, Hlistei. Au mai evoluat: Tazouti, Oanea, Ion
UTA: Bodea – Manea, El Hasni, Benga, Copaci – Oprea, Coulibaly – Costin, Enescu, Stahl – Rus. Au mai evoluat: Vădrariu, Cubleșan, Alex Pop
Arbitri: Mihai Amorăriței (Câmpina – Prahova) – Iulian Radu (București), Florin Pucheanu (Ulmi – Dâmbovița) – Alin Gheorghe (Ploiești)

Observatori: Irina Mîrț (București), Mihai Basarab (Slobozia)
Se anunța meci dificil pentru UTA la Ghermănești, gazdele au evoluat cu trei exarădeni printre titulari Buia, Dănălache și Hlistei. Coulibaly a purtat banderola de căpitan iar Stahl a ănceput titular dar a fost schimbat după o jumătate de oră de joc din cauza unei accidentări. Începutul de joc a fost unul echilibrat cu tatonare prelungită. În minutul 25 Hlistei a reluat periculos o centrare a lui Buia. Până la pauză, Buia trage slab și reține Bodea, iar Rus scapă singur dar se grăbește și trage alături. Gazdele au presat mai mult după pauză, Buia a reluat alături din careul mic în minutul 57. Apoi a venit golul reușit tot de el, dar arădenii au avut reacție rapidă. În minutul 79, acțiune personală Dănălache lasă în urmă trei adversari, dar trage pe lângă colțul lung.
Meciul a fost devansat la cererea posturilor de televiziune.

Așa s-a marcat:
Minutul 62, centrare Stancu, șut pe jos Buia 1 – 0
Minutul 67, acțiune în trei pornită de Vădrariu, deviere Pop, reia în plasă Cipri Rus, 1 – 1
Minutul 90 + 3, El Hasni îl faultează pe Hlistei în careu, Dănălache trage tare în partea opusă a lui Bodea 2 – 1

În 26 septembrie UTA dispută jocul cu Poli Iași de la ora 16, contând pentru Cupa României.

Etichete: cipri rus, dănălache, liga a doua, sportul snagov, UTA, vadrariu
ATENȚIE, FRAUDĂ! Dacă primiți mesaje că ați câștigat premii de la Altex, ANUNȚATI de urgență POLIȚIA
Dacă ești „salvator din pasiune”, te poți alătura pompierilor salvatori. VEZI CONDIȚII

petrolul uta large

ERA LOC DE MAI MULT… Petrolul – UTA: 1-1

PETROLUL – UTA: 1-1 (1-0) Au marcat: Grozav (11) – Micovschi (82) 22.04.2024, ora: 19,00, stadion: „Ilie Oană”, temperatura: 12°C, spectatori: 5120. Petrolul (antrenor Laszlo Balint): Zima – Hanca, Papp,…