UTA merge „șnur” în Liga Elitelor U. 19

u 19 uta

Academia UTA a câștigat partida din etapa a șaptea a Ligii Elitelor U19, disputată în deplasare la Academia de Fotbal Gică Popescu.

Gazdele au început în forță partida și în minutul 7 conduceau cu 2-0, însă roș-albii au reușit să întoarcă scorul și s-au impus în final cu 4-2.

Marcatorii golurilor au fost Rădulescu, Simon, Haloș și Gavrilă.

Opric – Haloș, Salka, Dardai, Mohaci, Vulturar, Cocriș, Gavrilă, Rădulescu, Merian, Simon a fost echipa de start a arădenilor. Pe parcurs, au mai intrat Boștină și Sfârlea.

Gaz Metan Mediaș – Academia UTA, 0-3, în Liga Elitelor U16

Arădenii s-au deplasat la Mediaș pentru partida din cadrul Ligii Elitelor U16, pe care au câștigat-o cu scorul de 3-0, scor înregistrat încă de la pauză. Lingurar a reușit o ”dublă”, celălalt marcator fiind Șerengău.

Academia UTA: Blaga – Varga, Pele, Opriș, Codrea, Șerengău, Mihai, Sarkozi, Ungureanu, Lingurar, Babici. Au mai jucat: Brânda, Popescu, Ciubăncan, Borhan, Mare.

Înfrângere pentru Academia UTA în Liga Elitelor U17.Academia de Fotbal Gică Popescu s-a impus în partida pe care arădenii au jucat-o în deplasare, cu scorul de 2-0.

Roș-albii au început meciul cu Roșca – Tambor, Bortiș, Blaga, Putnic, Pătlăgică, Goldiș, Ursoi, Rotea, Mercioiu, Maxim.

Etichete: Arad, gaz metan medias, Gică Popescu, Liga Elitelor, UTA
Samuel Caba: În politică este nevoie de oameni noi
Vineri are loc tragerea la SORȚI a celor TREI JUDECĂTORI care vor face parte din Biroul Electoral Judeţean Arad