UTA – neînvinsă la Cluj în confruntarea din Liga Elitelor

uta cluj elitele

Trupa lui Gaica și Ungur au reșit să învingă ocupanta primului loc în Liga Elitelor U19, CFR Cluj chiar la ea acasă. Primul gol a venit în minutul 27, atunci când Oroian a centrat, iar Vulturar a reluat cu capul în poartă. După pauză Simon execută un penalty după un henț în careu, dar nu reușește să marcheze. În minutul 56, același Simon este faultat în careu, iar Oroian, de la punctul cu var, îl execută pe portarul clujean, scor final 0-2.

Chiar și cu cinci absențe în lot (Rădulescu și Gavrilă – suspendanți, Merian, Vidican și Răzban – accidentați) utiștii au făcut un meci bun, reușind prin această victorie să treacă pe prima poziție în clasament.

UTA: Opric – Haloș, Dardai, Pașcu, Mohaci, Oroian, Vulturar, Salka, Cocriș, Șimon, Mitrov.
Au mai jucat: Boștină, Sfîrlea, Paunchici, Onișor.
Rezervă: Tirian, Domide, Blaga.
Au marcat: Vulturar (27), Oroian (56, pen.)

„Scorul putea să fie mai mare, dar am ratat ocazii clare. Per total am făcut un joc bun, sunt mulțumit de efortul depus. Daca eram mai atenți la ocaziile mari pe care le-am avut am fi fost mai liniștiți pe final“, a punctat Sandu Gaica.

Liga Elitelor U17, etapa 10: CFR Cluj – UTA 1-1 (1-0)

Juniorii antrenați de Donca, Mărginean și Țamboi au confirmat panta ascendentă și au reușit să vină cu un punct de la ocupanta locului secund din Liga Elitelor U17, CFR Cluj. Contrar poziției din clasament UTA a fost cea care a dictat jocul în prima repriză, având și cele mai mari ocazii de a marca. În minutul 12 clujenii au profitat de o neatenție, henț în careu, și au marcat din 11 metri. În repriza a doua utiștii au făcut eforturi să răzbune ratările din prima parte. Asaltul a continuat până în ultimele minute, iar în prelungirile partidei Mercioiu (foto) a egalat din penalty.

UTA: Roșca – Tambor, Pătlăgică, Bortiș, Puta, Ursoi, Goldiș, Borcea, Mercioiu, Rotea, Maxim.
Au mai jucat: Popa, Dănilă, Măgulean, Țurcanu.
Rezerve: Tirian, Andrieș, Narsesovici.
A marcat: Mercioiu.

Etichete: cfr cluj, marginean, oroian, tamboi, ungur, UTA, vulturar
Un nou caz de CORUPȚIE CRIMINALĂ la Spitalul Județean Arad: o infirmieră de 37 de ani a suferit un Accident Vascular Cerebral duminică, în timp ce se afla și la SERVICIU, și în CONCEDIU MEDICAL… „pe barba asistentei-șef de la CHIRURGIE”
Cine este Avram Iancu din Petroșani? Un volum CU și DESPRE el însuși se lansează joi, la Biblioteca Județeană Arad

petrolul uta large

ERA LOC DE MAI MULT… Petrolul – UTA: 1-1

PETROLUL – UTA: 1-1 (1-0) Au marcat: Grozav (11) – Micovschi (82) 22.04.2024, ora: 19,00, stadion: „Ilie Oană”, temperatura: 12°C, spectatori: 5120. Petrolul (antrenor Laszlo Balint): Zima – Hanca, Papp,…